محققان در جدیدترین یافته‌های خود گیاهان زامبی را کشف کردند


محققان در جدیدترین یافته‌های خود گیاهان زامبی را کشف کردندمحققان در جدیدترین یافته‌های خود گیاهان زامبی را کشف کردند
مطمئناً تاکنون فیلم‌ها، مطالب و بازی‌های کامپیوتری با مضامین زامبی‌ها را مشاهده کرده یا اطلاعاتی را در مورد آن‌ها شنیده‌ یا مطالعه کرده‌اید. غالب موارد موجود، داستان‌های علمی‌تخیلی هستند که با دستمایه قراردادن این سوژه به داستان‌پردازی پرداخته‌اند؛ اما اخیراً دانشمندان نمونه‌ای از یک گیاه را کشف نموده‌اند که با الگوی رفتاری زامبی، خود را تخریب کرده و به هم‌نوعان خود نیز آسیب می‌رساند.
گروهی از دانشمندان در مرکز جان‌اینِس لندن اخیراً یک باکتری انگلی با نام فیتوپلاسما (Phytoplasma) یافته‌اند که میزبان خود را یک گیاه است، به یک موجود به‌ظاهر زنده، اما آلوده و خطرناک تبدیل می‌کند. زمانی که این باکتری خطرناک گیاه مورد‌نظر را آلوده می‌کند، گلبرگ‌ها با تغییر رنگ سبز شده و باکتری اجازه ی شکوفا‌شدن را به گل نداده و آن را به یک شاخه‌ با برگ‌های ساده تبدیل می‌کند. این رفتارها شاید به دلیل وجود پروتئینی با نام SAP54 است که با تغییر ساختار گیاه مورد‌نظر آن را از داخل تخریب کرده و به یک موجود مخرب تبدیل می‌کند.

محققان در جدیدترین یافته‌های خود گیاهان زامبی را کشف کردند

اما این تمام قابلیت‌های این باکتری و گیاه تبدیل‌شده به یک زامبی نیست. علاوه بر تبدیل ساختار گل و تبدیل آن به یک موجود بی‌حاصل، این باکتری قادر است تا برخی از حشرات را نیز به سوی خود جلب کند. حشرات با مکیدن شهد آلوده‌ی این گیاه و انتقال آن به سایر گیاهان، سایر نمونه‌های موجود را نیز آلوده می‌سازند و در نتیجه در مدت کوتاهی مقدار انبوهی از گیاهان آلوده شده و مزرعه‌ای از گیاهان زامبی شکل می‌گیرد!با بدترین قابلیت‌های تلویزیون خود آشنا شوید!

1:

سلام ...
مطلب جالبی بود ...
ممنون ...
خیلی جالبه ...


ماه کامل؛ باورها و خرافات
هر فیلم علمی تخیلی که دیدم مدتی بعد متوجه شدم که ریشه در واقعیت داره مثل شرک که احتمالا کارکترشو از روی یک گیاه ساخته اند ...


محققان در جدیدترین یافته‌های خود گیاهان زامبی را کشف کردند


انواع برند و ثبت برند های تجاری

2:

درسته
از روی گیاه هم میتونه باشه شخصیت شرک ولی خیلی وقت پیش من عکسی از یک انسان رو دیدم که بسیار شبیه به شرک بود که میفرمودن از روی همین شخصیت ، شرک ساخته شده


71 out of 100 based on 26 user ratings 1051 reviews