اهدای جایزه گِرَمی موسیقی به استیو جابز


اهدای جایزه گِرَمی موسیقی به استیو جابزاهدای جایزه گِرَمی موسیقی به استیو جابز
آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط که به خاطر اهدای جوایز سالانه موسوم به جایزه گِرَمی (Grammy Awards) به دستاوردهای برجسته در تولید موسیقی مشهور است تصمیم گرفته امسال جایزه خود را به استیو جابز مدیرعامل سابق شرکت اپل اهدا کند.

اهدای جایزه گِرَمی موسیقی به استیو جابز

بنابر بیانیه‌ای که در وب‌سایت این آکادمی منتشر شده است این جایزه بخاطر پشتکار و نوآوری استیو جابز و تولید محصولات و فناوری‌هایی که راه بهره‌گیری از موسیقی، تلویزیون، فیلم‌ها و کتاب‌ها را تغییر داده، به استیو جابز اهدا می‌شود.

جدا از نقش استیو جابز در تولید محصول آی‌پاد، استیو جابز نقش اصلی را در متقاعد کردن کمپانی‌های بزرگ ضبط و تولید موسیقی برای فروش محصولات خود در فروشگاه آی‌تونز بر عهده داشته است که از آغاز بکار خود در ۲۸ اُم آوریل سال ۲۰۰۳ تاکنون و بنابر آخرین گزارش‌ها ۱۶ میلیارد قطعه موسیقی را بفروش رسانده است.

از بین سه مراسم بزرگ موسیقی جهان، گِرَمی بزرگ‌ترین آن‌ها است. ارزش جایزهٔ گِرَمی برابر با جایزهٔ اُسکار در صنعت فیلم‌سازی و جایزهٔ اِمی در تلویزیون است.
جایزه گِرَمی که به رسم یادبود به برندگان اهدا می‌شود، تندیس طلایی دست‌ساز یک گرامافون است که توسط بیلینگز آرت‌ورکز ساخته شده‌است.
به استیو جابز امسال جایزه امنا گِرَمی (Trustees Award) اهدا می‌شود که در بخش چهار جایزه ویژه این مراسم دسته‌بندی شده است.
77 out of 100 based on 62 user ratings 1087 reviews