خبر هنری( 10 آذر)


خبر هنری( 10 آذر)خبر هنری( 10 آذر)

خبرگزاری دانشجویان ایران – تهران

قراون کریم با خط عثمان طه و ترجمه موزون در چهار هزار و 100 نسخه ، عرضه شد.

به نقل (ایسنا) ، در بخشی از فرمودار مترجم درباره ویژگی های این ترجمه از قراون کریم ، آمده هست : «انگیزه پیدایش این ترجمه ، در حقیقت ، به دوران کودکی نگارنده باز می گردد؛ اونگاه که مادر بزرگم شبها در کنار چرخ نخ ریسی ، سوره های آخر قراون را برایم می خواند و از من می خواست که آیات را به همراه وی زمزمه کنم و به خاطر بسپارم ...
از اون وقت به بعد ، ترجمه های کهن و نو پدید قراون را بارها مورد مطالعه برنامه دادم ؛ اما هرگز گمشده ی خود را که از کودکی مرا مجذوب و مسحور خود ساخته بود ، در اونها به دست نیاوردم.»

در بخش دیگری از این فرمودار نیز آمده هست : «در این ترجمه ، توجه بر این بوده هست که دقت و امانت ، مراعات شود و نظم و آهنگ و سجع آیات، از دقت و صحت ترجمه نکاهد.»

محمود صلواتی از ویژگی های دیگر این ترجمه را کوتاه نویسی و قابل فهم بودن اون عنوان کرده هست.

نوجوان ایرانی در مسابقات دبی

دبی – نوجوان 10 ساله ایرانی در مسابقات بین المللی حفظ قراون کریم در دبی تحسین و شفرمودی حاضران را برانگیخت.

به نقل خبر برون مرزی ، محمد مهیار حسین پور حافظ برجسته قراون کریم ، در این مسابقه توانست به همه سوالات حاضران ، جواب کامل و درست بدهد.
مسابقات حفظ قراون کریم در دبی با حضور 70 حافظ از کشورهای مختلف جهان در ماه مبارک رمضان انجام شد.

حضور ناشران برتر جهان در تهران

شهرستان تهران – نمایشگاه اختصاصی از کتابهای ناشران خارجی از روز شنبه در شهر کتاب شهرستان تهران برپا شد.

به نقل شبکه خبر، برخی از ناشران جهانی در این نمایشگاه آخرین آثار خود را به نمایش خواهند گذاشت .
این نمایشگاه تا 23 آذرماه برپا خواهد بود.

4 فیلم ایرانی در پنجمین المپیاد یونان

آتن – پنجمین فیلم بین المللی جوانان و نوجوانان ، باحضور 4 فیلم از جمهوری اسلامی ایران ، در المپیاد یونان در غرب این کشور آغاز به کار کرد.

به نقل خبرگزاری جمهوری اسلامی ، در این جشنواره بین المللی ، فیلمهای "پرنده کوچک آواز خوان" به کارگردانی رهبر قنبری، " آزاد هستی" به کارگردانی محمد علی طالبی، "صدای قلب" به کارگردانی مسعود میامی ، و فیلم  "باد موهای تو را شانه خواهد کرد" به کارگردانی سامان سالار ، شرکت دارند.

این جشنواره در 2 بخش مسابقه و میهمان انجام می شود و فیلم های "صدای قلب" و "باد موهای تو را شانه خواهد کرد" از جمهوری اسلامی ایران در بخش مسابقات این جشنواره شرکت دارند.

در این جشنواره بین المللی 33 فیلم کوتاه و بلند از 20 کشور جهان ، حضور دارند و علاوه بر ارائه فیلم های کوتاه و بلند جوانان و نوجوانان ، برنامه های هنری دیگری از قبیل تئاتر و نمایشگاه انجام خواهد شد .
این جشنواره به مدت یک هفته به طول می انجامد و فیلم های برگزیده در جشنواره ، در سینماهای آتن برای علاقمندان به نمایش گذاشته خواهد شد.


نظرات کاربران

59 out of 100 based on 34 user ratings 1009 reviews