روش های تشخیص بیماری سردرد


روش های تشخیص بیماری سردرد.
بیماری ام اس، راه رفتن را سخت می کند

روش های تشخیص بیماری سردرد

سردرد
در ادامه مطالب مربوط به سر درد تشخیص و درمان به بررسی روش های تشخیص این بیماری می پردازیم..
بیماری ام اس در گرما بدتر می شود

مراجعه به روانپرشك :

اولین قدم برای تشخیص علت سردرد در بیمارانی كه دائمآ با این بیماری مواجهند ،مشورت با یك پزشك متخصص هست ،كه با آگاهی از مشكلات فرد و تشخیص و ارزیابی شرایط روان شناختی می تواند بیماری را درمان كند .
.
6 قاتل سلول های عصبی

آزمایش های Office:

گاهی اوقات بروز عفونت در نواحی گوش ها ،بینی ،دهان و گلو منجر به ایجاد سردرد می شود .
با انجام این آزمایش ساده می توان به وجود این عفونت ها پی برد .
.
10 راه مقابله با بیماری پارکینسون
آزمایش خون : .
سردرد صبحگاهی خطرناک است؟
دادن آزمایش خون ،فرد را از وجود بیماری های كلیوی ،كبدی ، كم خونی ، كاهش قند خون  و تیروئید آگاه می سازد .این بیماری ها ، در بروز سردرد نقش دارند .
.
تیک عصبی را شوخی نگیرید
اشعه ایكس : .
11عادت مضر برای سلامت مغز
با هستفاده از این اشعه ، می توان به وجود بعضی از علائم نظیر عفونت سینوس ها و مایع اضافی اطراف مغز پی برد .
.
9 علت باور نکردنی سردرد
الكتروانسفالوگرافی (ثبت نوار مغزی ): . برای نمایش فعالیت های الكتریكی و جریانات نامنظم مغز، تأثیر سوخت و ساز مواد بر روی سیستم عصبی و همچنین پی بردن به وجود بیماری صرع ، می توان از این روش هستفاده كرد.. توموگرافی كامیپیوتری :. فرم پیشرفته اشعه ایكس هست كه با نمایش برشی از ساختار مغز ، می توان به موقعیت داخلی مغز، شرایط فیزیكی مسبب سردرد و لخته های خون پی برد .
. MRI: . در این روش به جای اشعه ایكس از میدان مغناطیسی و امواج رادیویی هستفاده می شود.. میدان مغناطیسی ،بعضی از اتم های مغز را به یك جهت خاص هدایت می كند ، سپس امواج رادیویی، تغییرات حركات این اتم ها را نشان داده و عكس مشروحی از مغز گرفته می شود .
.

روش های كنترل سردرد

درمان بیماری با دارو : . یك روانپزشك ،ابتدا روش های غلبه بر افكار منفی ، خشم و فشارهای عصبی را به بیمار نشان می دهد و در صورت لزوم ، داروی مناسب را تجویز می كند .
. خنده : . خنده بهترین دارو برای هر درد هست.
وقتی كه فردی می خندد تغییرات سودمندی در سیستم ضد درد مغز ، پدید می آید كه باعث كاهش فشارهای عصبی و آرامش روحی می شود .
. مشكلات خود را بروی كاغذ بیاورید :. نوشتن نامه و بیان مشكلات و احساسات جریحه دار شده ، موجب كاهش هسترس شده و به شما احساس آرامش می دهد .
. بیوفیدبك (استفاده از توانائی ذهن برای بهبود وضعیت سلامت بدن)  : . در این روش ،‌با به كارگیری الكترود برروی قسمت هایی از بدن و یا با برنامه دادن یك دستگاه ویژه بر روی انگشتان ،تغییرات فیزیولوژیك و حرارتی بدن به نمایش گذاشته می شود .
با هستفاده از این فرآیند، می توان مواردی چون فشارهای عصبی ، ضربان قلب و فشار خون را تحت كنترل برنامه داد .
. مصرف مكمل های منیزیم :‌ . كاهش میزان منیزیوم در بدن ، به ویژه دروقت عادت ماهانه موجب بروز سردرد ،زود خشمی و انقباض عضلات می شود .
. در تحقیقی كه بر روی 3000 زن مبتلا به سردردهای مزمن صورت گرفت ،‌80 % از اونها با مصرف مكمل ها ی منیزیوم بهبود یافتند.
دوز مصرف منیزیوم 200 میلی گرم در روز پیشنهاد شده كه اگر به مدت دو ماه از اون هستفاده كنید، شاهد تآثیر اون خواهید بود .اگر مبتلا به بیماری های كلیوی هستید از مصرف اون اجتناب كنید .
مصرف بیش از حد منیزیوم باعث بروز اسهال می گردد .
. ورزش : . اگرچه تمرینات ورزشی سنگین ممكن هست باعث بروز سردرد در بعضی از افراد گردد ، اما برپايه تحقیقات صورت گرفته ، مرتب ورزش كردن انجام حركات موزون و فعالیت های ورزشی نظیر یوگا و شنا ، كه جذب اكسیژن را تشدید می كنند، باعث كاهش فشارهای عصبی می شوند .
. اجتناب از مصرف دخانیات : . سیگار كشیدن به عنوان یكی دیگر از شرایط ایجاد سردرد در بعضی از افراد شناخته شده هست .سعی كنید این عادت را ترك كرده و یا مصرف سیگار را به حداقل برسانید .
.                                                                                                                                                        ترجمه : لیلا صابر.

*مطالب مرتبط:

میگرن و تغذیه . میگرن؛ علائم و درمان . تازه ترین توصیه های پزشكان در مورد میگرن . دستگاه کاهنده سردردهای میگرنی توسط یک مبتکر جوان اراکی ساخته شد . سردرد، مشکل همیشگی کارمندان . غذاهای موثر در ایجاد مشکلات عصبی و روحی.  مطالبی درمورد هسترس و اضطراب . مطالبی در مورد افسردگی و بیماری های روانی . مطالبی در مورد آرامش و عصبانیت .

نظرات کاربران

53 out of 100 based on 58 user ratings 733 reviews